Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?
  • 11.02.2020

Faizsiz kredi nasıl alınır? Faizsiz kredi veren banka var mı? Faizsiz kredi almak için şartlar nedir? Vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan birisi olan faizsiz kredi için hangi şartlarda kredi alabiliriz bunun bilgilerini vereceğiz.


Faizsiz kredi nasıl alınır? Faizsiz kredi veren banka var mı? Faizsiz kredi almak için şartlar nedir? Vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan birisi olan faizsiz kredi için hangi şartlarda kredi alabiliriz bunun bilgilerini vereceğiz.
Ülkemizdeki bankalar kredi verecekleri zaman belirlenen faizlerde işlem yapmak istemektedirler. Bu işlemler sonunda da faizler bankaların kendi uyguladığı bir fiyatlandırma olarak bizim kredilerimize yansıyacaktır. Ne kadar kredi alırsanız alın bankalara faiz ödemektesiniz. Eğer uygun faizlerle kredi almak istiyorsanız banka seçimi olarak kamu bankalarını tercih edebilirsiniz.

Faizsiz kredi arayan müşterilerin bazıları ise bu faizin haram olmasından dolayıdır. Faizin haram olduğu için bankalardan kredi alamıyorsanız da ülkemizdeki katılım bankalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Katılım bankaları faiz yerine sizlere kar payı uygularlar. Ayrıca bu kredilerin bir diğer adı ise helal kredidir. Helal kredi almak için aşağıdaki bankalardan başvuru yapabilirsiniz.
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
FAİZSİZ KREDİ ALMAK İÇİN ŞARTLAR NEDİR?

Faizsiz kredi başvurusu yapacak olan müşterilerin diğer bankalarda olduğu gibi bu bankalarda da kredi almaları için bazı şartlara uygun olmaları gerekiyor. Öncelikli olarak bu bankalar kişilerin gelir belgelerini ve kredi notunu inceleyecektir. 1100 ve üzerinde olan, kredi sicilinde sıkıntı olmayan ve en az 6 ay üzeri sigortalı olarak çalışan kişiler bu bankalardan faizsiz krediler kullanabilirler.

Katılım bankalarından kredi alacak müşteriler banka şubelerine evrakları ile gidip başvurularını yapabilirler. Diğer özel bankalar ve kamu bankaları gibi hızlı sonuçlar alamayacağınız bu bankalardan 1-2 gün içinde onay almanız durumunda hemen aynı gün kredi kullanabilirsiniz. Faizsiz olarak ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı ve taşıt finansmanı kredileri kullanabilirsiniz.

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ

Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaksanız uygun kar payı oranları ile bu işlemleri yapacağınızı söylemek istiyoruz. İhtiyaç finansmanı olarak verilen bu kredilerde faiz uygulanmaz. Faiz yerine uygulanan kar payı oranı bankanın kazancını göstermektedir. Bankalardaki faiz oranları gibi olan bu kar payı oranları alacağınız krediye göre aylık taksitlerinize yansıyacaktır.
Albaraka Türk ihtiyaç finansmanları kredilerinde sizin ihtiyacınızın ne olduğunu sorar ve ona göre kredi kampanyası kullandırır. Hac ve umre için ayrı kredi, emekliler için ayrı kredi, tatil için ayrı kredi, tadilat ve mobilya ihtiyaçlarınız için ayrı kredi kampanyalarından faydalanırsınız. Bu bankaya başvuru yapacaksanız kredi notunuzun ve çalışma durumunuzun iyi olması durumunda hemen onay alabilirsiniz. Başvurular sadece banka şubelerinden yapılmaktadır.

ZİRAAT KATILIM FAİZSİZ EMEKLİ KREDİSİ

Faizsiz kredi almak isteyenler genellikle emekli müşteriler olmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bir banka da kamu katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası olmuştur. Bu bankadan da istediğiniz zaman emekli kredisi ve emekli olmayanlar için faizsiz ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. 100.000 TL’ye kadar emekli kredisi alacaksanız bu bankadan maaş almanız gerekiyor.

Maaş taşıma işlemleri sonunda da kredi başvurunuzu hemen bu bankadan yapabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca bu bankadan konut finansmanı kredisi alarak da 120 ay vadeli kredi kullanmış olursunuz. Banka şubelerinden kredi başvurunuzu istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

FAİZSİZ DÜĞÜN KREDİSİ VEREN BANKA TÜRKİYE FİNANS

Eğer düğün kredisi için başvuru yapacağınız bankayı arıyorsanız ve faizsiz olmasını istiyorsanız Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Düğün haricinde tüm ihtiyaçlarınız için kredi veren bu bankadan sizde istediğiniz zaman başvuru yapma imkanınız vardır. Faizsiz kredi alacak olan müşteriler Türkiye Finans bankasına gidip başvurularını yapabilirler. Bu bankadan kredi onayı aldığınızda sizlere nakit yerine kart vereceklerdir ve bu kart ile alışverişlerinizi yapacaksınız. Ödemelerinizi yine bu karta yapacaksınız. 60 ay vadeye kadar kredi ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Başvuruyu banka şubesi haricinde isterseniz internet sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

FAİZSİZ KUVEYT TÜRK BANKASI KREDİ BAŞVURUSU

İhtiyaç kredisi ve kredi kartı kullanmak isteyen müşterilerin en çok tercih ettikleri bankalardan birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası olmuştur. Bu bankadan da istediğiniz zaman ihtiyaç finansmanı adı altında şartlara uygun olmanız karşılığında kredi alabilirsiniz. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredilerinde bu bankada faiz uygulamamaktadır.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER