Kanal İstanbul İhlas Hisselerine Yaradı! İhlas Hisselerinde Kanal İstanbul Atağı

Kanal İstanbul İhlas Hisselerine Yaradı! İhlas Hisselerinde Kanal İstanbul Atağı
  • 21.01.2020

Son günlerde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok siyasinin karşı karşıya geldiği Kanal İstanbul projesi, İhlas hisselerini hareketlendirdi.


Son günlerde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok siyasinin karşı karşıya geldiği Kanal İstanbul projesi, İhlas hisselerini hareketlendirdi. Kanal İstanbul projesi güzergahındaki inşaat firmaları, Kanal İstanbul'la ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen 'Yapacağız!' mesajlarının ardından hareketlendi. Mega proje olarak nitelendirilen Kanal İstanbul'la ilgili İhlas hisseleri de yükselişe geçti.

Kanal İstanbul güzergahında yer alan inşaat firmaları ve buralarda yatırımı olan şirketler Kanal İstanbul'la birlikte yükselişlerini sürdürüyor. Özellikle de Çekmece civarında inşaat yatırımları bulunan İhlas Grubu da Kanal İstanbul'la ilgili son dönemde yaşananlardan olumlu etkilendi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılıkla 'Yapacağız!' dediği Kanal İstanbul projesinin ayak sesleri İhlas hisselerine yaradı. Yıllardır rölantide geçen İhlas hisseleri sert yükselişler yaşamaya başladı.

KANAL İSTANBUL BORSAYI HAREKETLENDİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanların her geçen gün Kanal İstanbul'la ilgili demeç vermeleri ve Kanal İstanbul'da kısa süre içinde ihaleye çıkılacağını duyurmaları Borsa İstanbul'da hisseleri hareketlendirdi. 

Borsa İstanbul endeksinin tarihi rekorları kıra kıra ilerlediği şu günlerde Kanal İstanbul mega projesi de beklentiyi yukarı yönlü olarak büyütüyor. Borsada hareketlenen hisselerin başında İhlas Grubu hisseleri yer alıyor. İhlas Holding hisseleri tavan yaparken gruptaki diğer şirketlerde de yükseliş trendi gözleniyor.

İHLAS HİSSELERİ TAVAN YAPTI

İhlas Holding'e ait hisseler Kanal İstanbul söylentilerinin ardından 40 kuruştan kısa sürede 90 kuruşa yükseldi! İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisseleri de 0.70 kuruştan 1.20 TL'ye yükseldi. 

İhlas Grubuna ait İhlas Gazete 2 TL'den 5 TL'ye, İhlas Yayın 0.60 kuruştan, 0.90 Kuruşa kadar çıktı. İhlas grubunun bir diğer şirketi İhlas Ev Aletleri de 1.40 TL'den 2.70 TL'ye çıkmış durumda.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER