Kredi Kartı Başvuru İptali

Kredi Kartı Başvuru İptali
  • 19.02.2020

Günümüzde bir çok kişi ihtiyaçlarını kredi kartı kullanarak karşılar. Alışverişlerimizin ödemelerini yaparken kredi kartları vazgeçilmez hale gelmiştir. Kredi kartları nakit para kullanımının zorluklarını ortadan kaldırır.


Günümüzde bir çok kişi ihtiyaçlarını kredi kartı kullanarak karşılar. Alışverişlerimizin ödemelerini yaparken kredi kartları vazgeçilmez hale gelmiştir. Kredi kartları nakit para kullanımının zorluklarını ortadan kaldırır. Bu sebeple çoğu insanın  birden fazla kredi kartı vardır. Fakat harcamalarımıza dikkat etmez ve kredi  Kredi kartını hangi bankadan almak istiyorsak o bankanın başvuru formunu doldurmanız gerekir.  Kredi notunuz yüksekse kartın başvurusu hemen onaylanır. Kredi kartı başvurusunu yaptıysak ve kısa bir süre sonra bu kartı almaktan vazgeçtiysek  kredi kartı başvurusunu iptal ettirmek çok kolaydır.

Banka Şubesine Giderek Kredi Kartı Başvurusunu İptal Ettirmek

Çeşitli sebeplerle kredi kartı çıkartmaktan vazgeçtiysek  ilgili banka şubesine giderek görevlilere başvurumuzu iptal ettirmek istediğimizi söyleriz. Onlarda iptal işlemimizi hemen başlatırlar. Bu işlem için kredi kartı başvuru iptal formunu doldurmamız gerekir. Başvuru işlemimiz böylelikle sona erecektir.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Başvurusunu İptal Etmek

Eğer iş yoğunluğu gibi sebeplerle bankaya gidemiyorsak internet bankacılığını kullanabiliriz. İnternet bankacılığı bizi uzun süre banka kuyruklarında beklemekten kurtarmıştır.Günümüzde internet bankacılığını hemen hemen herkes kolaylıkla kullanabiliyor. Her bankanın kendi web sitesi bulunmaktadır. Hangi bankadan kredi kartı çıkarmak istiyorsak o bankanın sitesine girip başvuru yapabileceğimiz gibi iptal işlemini de aynı şekilde gerçekleştirebiliriz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Kartı Başvurusunu iptal Ettirmek

Eğer internet bankacılığı kullanmak istemiyorsanız internetten ilgili bankanın telefon numarasını bulup, müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetlerine yoğunluğundan dolayı ulaşmak zor olsa da bu şekilde de iptal işlemimizi gerçekleştirebiliriz. Müşteri hizmetlerine başvurunuzu iptal ettirmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Banka kredi kartını iptal Etmezse Ne Olur?

Kanunlarımıza göre kredi kartı başvuru iptali yapılmış ise bankalar bunu iptal etmek zorundadır. Bankalar müşterilerinin isteklerine uymak zorundadır. Kredi başvurusu iptali gerçekleştikten 7 gün içerisinde bankalar bu kartı iptal etmek zorundadırlar. Eğer iptal işlemi yaptığınız halde kredi kartı size geldiyse bankayı şikayet edebilirsiniz. Hiç bir banka size zorla kredi kartı veremez.
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER