Kredi Notum Yok Kredi Olur mu?

Kredi Notum Yok Kredi Olur mu?
  • 29.01.2020

Kredi notum yok kredi olur mu? Kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar var mı?


Kredi notum yok kredi olur mu? Kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar var mı? Kredi notu bilindiği gibi bankalardan kredi almak için olmazsa olmaz bir durumdur. Kredi notu sıfır olan ve kredi başvurusu yapan müşteriler genel olarak olumsuz yanıt almaktadırlar. Çünkü bankalar kredi başvurusu yapılan müşterilerin sorgulamaları sonrasında belirli bir puana ulaştıkları zaman kredi vermektedirler. Kredi kartı veya kredi almak için bu kredi skorunuzun oluşması gerekiyor.

Kredi notu, daha önceki bankalarda kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı ürünlerinin ödemelerinden oluşur. Bu ödemeleri düzenli ve sıkıntısız yaparsanız kredi notunuz yükselir, ama eğer düzensiz yaparsanız da kredi notunuz düşecektir. Eğer hiçbir bankadan ne kredi kartı ne de kredi kullanmadıysanız da sıfır puanınız olacaktır. Bu durumda da bazı bankalar size kredi vermeyecektir. Kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar için bir araştırma yaptık. Bu araştırma ile hangi bankalara hangi şartlarda başvuru yapacağınızı yazımızda görebilirsiniz. İşte sıfır puana kredi veren bankalar.

Ziraat Bankası

Devlet bankası ve kredi bankası dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak Ziraat Bankası geliyor. Bu banka her müşteriye ayrı kredi kampanyası yapmaktadır. Ayrıca diğer bankalara nazaran daha uygun faiz oranları ile hizmet vermektedir. Eğer kredi notunuz sıfırsa ve en az 6 aydır sigortanız varsa bu bankadan 30.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Eğer kefil bulursanız ve kefilinizin de banka sıkıntısı yoksa 100.000 TL’ye kadar başvuru yapmanız mümkün. Ama bu bankanın sıfır puanlı da istediği 6 ay aynı iş yerinde çalışmış olmasıdır. Eğer yeni işe başladıysanız kefil dahi bulsanız kredi alamazsınız. Kredi başvuruları sadece banka şubelerinden yapılmalıdır.

QNB Finansbank

Finansbank üzerinden 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli sıfır puanlı olanlar kredi başvurusu yapabilirler. Bu bankanın da kredi için şartları vardır. Eğer bir kredi notunuz yoksa ve daha önce banka çalışması yapmadıysanız 3 aylık sigortanızın olması ve bir kredi notu yüksek kefil bulmanız gerekmektedir. Kefil ile birlikte banka şubesine gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi onayını genel müdürlük verdiği için hemen size sonuç verilmez. Bu sebeple kredi başvurusu yaptıktan sonra 1-2 gün kredi sonucu bekleyebilirsiniz. Kredi onayı aldıktan sonra ayrıca bankadan kredi kartı almanız da mümkündür.

Vakıfbank

Vakıfbank sıfır puanı olan ve sigortalı çalışan kişilere kredi imkanı tanımaktadır. Kredi başvurusu yapacak olan müşteri eğer bu bankadan maaş alıyorsa maaşının 22 katına kadar kredi alabilir. Ama eğer maaş müşterisi değilse de maaşının 15 katına kadar kredi alabiliyor. Bu durumda yine çalışma zorunluluğunu banka isteyecektir. En az 6 ay toplamda 1 sene sigortalı olmanız gerekiyor. Son 6 ayın kesintisiz olması durumunda evraklarınız ile banka şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank ihtiyaç kredilerinde 125.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yaptırmaktadır.

Garanti BBVA

Kredi notu 0 olan müşterilerin bir diğer kredi alacağı bankalardan birisi de Garanti BBVA olmuştur. Sizde bu bankadan hiç puanınızın olmaması durumunda anında kredi alabilirsiniz. Banka şubelerine kimliğinizle gittiğinizde kredi başvurunuz onaylanacaktır. Garanti BBVA üzerinden kredi alacaksanız en az 3 ay sigortanızın yatmış olması gerekiyor. Kredi onayını hemen başvuru yaptığınız gün öğrenebilir ve onaylanırsa krediyi kullanabilirsiniz. Genellikle sıfır puanlı olan müşterilere bu bankadan 50.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Dilerseniz bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da kullanabilirsiniz. Kredi onay olan müşteriler ayrıca bu bankanın kredi kartı olan BONUS Kredi kartı sahibi de olacaklardır.
 
 
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER