Otomobil Satışında Yeni Dönem 3 Şubat'ta Başlıyor! Ödemeler Noterde Yapılacak

Otomobil Satışında Yeni Dönem 3 Şubat'ta Başlıyor! Ödemeler Noterde Yapılacak
  • 30.01.2020

Araç alıp satanlar için yepyeni bir dönem başlıyor! Noter'de aracını satan satıcı, parasını da noterde alabilecek!


Araç alıp satanlar için yepyeni bir dönem başlıyor! Noter'de aracını satan satıcı, parasını da noterde alabilecek! Böylece aracını satıp parasını alamama riski son bulacak! 3 Şubat 2020 tarihinde uygulamaya girecek Taşıt Takas Sistemi birçok yeniliği ve kolaylık ile güvenliği de beraberinde getirecek! Araç alım satımında yeni Taşıt Takas Sisteminin tüm detaylarını sizler için hazırladık...

Araç alım satımında yeni dönem! 3 Şubat 2020 tarihinde uygulamaya girecek Taşıt Takas Sistemi ile araç satış bedelleri de noter aracılığıyla ödenecek! Böylece otomobilini satan vatandaş satış bedelini 'risksiz' biçimde alabilecek. Araç satış tutarı ile aracın mülkiyetinin geçişi eş güdümlü olarak aynı anda gerçekleştirilerek güvenli otomobil satışı sağlanacak. Taşıt Takas Sistemi, sadece 15 TL işlem ücretiyle çalışacak. Böylece noterlerde araç satışında 'dolandırıcılık' ihtimali de tarihe karışacak! 

TAŞIT TAKAS SİTEMİ 3 ŞUBAT'TA BAŞLAYACAK

Taşıt Takas Sistemi 3 Şubat tarihinden itibaren uygulamaya konacak. Vatandaş Noter'de yaptığı araç alış satışında ödemesini noterde bizzat gerçekleştirecek. Otomobilin mülkiyeti de ödemenin yapıldığı anda ödemeyi yapan kişiye geçmiş olacak.

Günlük olarak en az 30 bin araç alım-satımında Taşıt Takas Sisteminin uygulanması ve işlemlerde güvenilirliğin sağlanması bekleniyor. Noterler, taşıt takas sistemi için 15 TL işlem ücreti alacaklar.
  • PAYLAŞ

DİKKAT ÇEKEN HABERLER